Dýchajme čistý vzduch - investícia do nášho zdravia!
V desaťtisícoch litrov vzduchu, ktoré nám pri pokojnom dýchaní denne prejdú pľúcami, sú i baktérie, vírusy, dym, peľ, exhaláty... Všetky tieto látky musia dýchacie cesty i pľúca identifikovať a prefiltrovať.Ak sa tak nestane, následkom sú alergické prejavy, ktoré u mnohých prerastú do chronických zápalových ochorení dýchacích ciest až astmy.

Alergici - tretina populácie
Varovným signálom je, že na Slovensku evidovaní alergici tvoria až 30 % populácie. Najviac postihnutých je vo vekovej skupine 5 až 9 rokov a ich počet sa výrazne zvýšil aj v kategórii od 40 do 60 rokov. Čím väčší počet choroboplodných zárodkov musí naše telo zdolať, tým vyšší výkon musí podávať. Musíme sa preto zamyslieť nad prostredím, v ktorom žijeme. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že v roku 2020 na európskom kontinente bude každý druhý človek trpieť alergiou. Má to na svedomí nielen životné prostredie, ale i náš "sterilný" spôsob života v bytoch, kanceláriách…

Môžeme tento fakt ovplyvniť? Áno. Obmedzme alergény!
Ovplyvniť kvalitu ovzdušia nie je v našich silách, doma či v práci však môžeme urobiť veľa preto, aby sme dýchali zdravší vzduch. Hoci maximálne zredukovať počet alergénov či dodať vzduchu správnu vlhkosť. Ako? Jeho čistením a zvlhčovaním!

Čističe a zvlhčovače vzduchu do každej izby, kancelárie…
Optimálnu vnútornú klímu na ochranu vlastného zdravia dosiahneme nainštalovaním čističov a zvlhčovačov vzduchu. Vybrať si môžeme zo skutočne bohatej ponuky zvlhčovačov a čističov – odparovače na princípe studeného odparu, moderné ultrazvukové s demineralizačným filtrom či obľúbené diskové zvlhčovače – práčky vzduchu.

© 2014 INTERPHARM Slovakia, a.s. Všetky práva vyhradené. Používanie materiálov a obrázkov uverejnených na tejto stránke je možné len s písomným súhlasom autora.
Zásady ochrany osobných údajov >>